Wielkanocne mazurki z Fryderykiem
Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu z wielką radością gościło w dniach 20 i 27 marca najmłodszych melomanów  naszego miasta na koncertach edukacyjnych w ramach cyklu koncertów pod wspólną nazwą -  Wielkanocne mazurki z Fryderykiem.

Dzieci z ogromną uwagą i nie bez emocji wysłuchały pięknej muzyki Fryderyka Chopina przeplatanych opowieścią na temat życia naszego wielkiego twórcy: historii ciepłego domu rodzinnego państwa Chopinów, Fryder... [czytaj całość] »»
Koncert kolęd
Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu pod dyrekcją Andrzeja Gurana kolędował w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Żurawicy 21.01.2018r.   [czytaj całość] »»
Kolędowanie w Cisnej
W dniach 13-14 stycznia 2018 r. w kościołach w Wetlinie i Cisnej odbywał się VII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Gloria in excelsis Deo".  Przemyski Chór Kameralny  zaprezentowal się w drugim  dniu festiwalu.   http://przemyska.pl/2018/01/15/vii-miedzynarodowy-ekumeniczny-festiwal-koled-i-pastoralek-w-wetlinie-i-cisnej/ [czytaj całość] »»
Marsz Orląt
Ponad 200 osób zgromadziło się w dniu 10 grudnia na koncercie poświęconym pamięci  Orląt Przemyskich i Lwowskich w Sali Bankietowej przemyskiego dworca PKP. Koncert był ostatnią częścią uroczystości Marszu Orląt w 99 rocznicę Bitwy pod Niżankowicami. Chór został zaproszony przez wójta gminy Przemyśl  p. Andrzeja Huka i zaprezentował utwory o tematyce patriotycznej.   [czytaj całość] »»
15 LAT PRZEMYSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ

12 listopada 2017 (niedziela), godz. 18.00
Zamek Kazimierzowski
Piotr Tarcholik – skrzypce, dyrygent
Jolanta Nodżak-Furgała i Jan Miszczak – słowo
W programie:
M. Karłowicz, A. Kurylewicz
WSTĘP WOLNY [czytaj całość] »»
34. Przemyska Jesień Muzyczna
25 października w ramach 34.  Przemyskiej Jesieni  Muzycznej  w Bazylice Archikatedralnej wybrzmiały dwa dzieła muzyczne: „Śmierć Ellenai”  op. 32 Feliksa Nowowiejskiego oraz „Msza Koronacyjna” KV 317 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wykonawcami byli: soliści – J. Kot, N.  Darkowska, J. Ścibor, K. Kaznowski,  B. Piekarski, Chór i Orkiestra PZSM oraz Chór Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.  Chóry przygot... [czytaj całość] »»
VI Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne
8 października Przemyski Chór Kameralny po raz kolejny wziął udział Regionalnym Przeglądzie Chórów  „Pieśni Maryjne” w Lubaczowie. Była to VI edycja. Tym razem chór wyśpiewał wyróżnienie II stopnia.   [czytaj całość] »»
34. Przemyska Jesień Muzyczna
Pierwsze dwa koncerty tegorocznej Przemyskiej Jesieni Muzycznej już stały się historią. Obydwa świetne, ale jakże różnorodne pod każdym względem - zgodnie z założeniami organizatorów.
Koncert Inauguracyjny, zagrany 1.X. w Światowy Dzień Muzyki zaskoczył mile słuchaczy zarówno obsadą, jak i repertuarem. Wystąpiła Przemyska Orkiestra Kameralna i SEB BERNATOWICZ TRIO. Lider Tria - Sebastian Bernatowicz jest autorem całej suity (?), skomponowanej specjalnie na tę okazj... [czytaj całość] »»

strona główna