dodano: 2007-03-03 koncert z Piotrem Pławnerem

  • Piotr Pławner

Centrum Kulturalne i Towarzystwo Muzyczne zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 11 marca w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego o godzinie 18:00.
     Gościem Przemyskiej Orkiestry Kameralnej będzie znakomity skrzypek Piort Pławner.
     Piotr Pławner jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań w kraju i zagranicą. Najważniejsze z nich to zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1991), Międzynarodowym Konkursie w Bayreuth (1991), w Miedzynarodowym Konkursie w Monte Carlo im. Henryka Szerynga (1994), 44 Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium (1995 - najwyzszy laur przyznany w 50-letniej historii tego konkursu dopiero po raz trzeci).
      Artysta występował z takimi zespołami jak orkiestry Bayerischen Rundfunk i Süddeutschen Rundfunk, Berner Symhonieorchester, Sinfonia Helvetica, Radio Kamerorkest Hilversum, Deutschen Kammerorchester, Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo oraz Netherlands Kammerorchester.
     Płyta CD z Koncertem na skrzypce, fortepian i kwartet smyczkowy Ernestra Chaussona, nagrana wraz z Bruno Canino i Kwartetem Śląskim otrzymała w 2005 roku nagrodę "Fryderyk".
Yehudi Menuhin nazwał artystę jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery: "Brawo, to jeden z największych talentów naszych czasów. To geniusz, który swoją demonicznością, brawurą i wirtuozerią rozbudzi nawet najbardziej oschłą publiczność."

Bilety do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego w cenie 15zł. W dniu koncertu 20zł. Bilety ulgowe dla młodzieży: 10zł.

Strona internetowa Piotra Pławnera: www.piotrplawner.pl


strona główna