Wiosenne Kursy Mistrzowskie

W kwietniu Towarzystwo Muzyczne organizuje Wiosenne Kursy Mistrzowskie. Mamy zaszczyt w tym czasie gościć w naszym mieście znakomitych wykładowców oraz utalentowaną młodzież, której zdolości będziemy mogli podziwiać na koncertach.
Jest to impreza o zasięgu ogólnopolskim organizowana po raz drugi, mamy jednak nadzieję, że niedługo osiągnie wymiar międzynarodowy.
Szczegóły na stronie kursów: wiosennekursy.pl

dodano: 2007-04-06

Wszystkim naszym Przyjaciołom oraz Sympatykom
życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy,
składa zarząd oraz członkowie Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.

dodano: 2007-03-23 Dni Przyjaźni Polsko Węgierskiej

W dniu 24 marca br. w Przemyślu odbędzie się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
W uroczystościach udział wezmą Pan László Sólyom Prezydent Republiki Węgierskiej,
przedstawiciele korpusu dyplomatycznego Rządu Rzeczypospolitej Polskiej,
Kancelarii Prezydenta RP oraz samorządów węgierskiego i polskiego.
Spotkanie reprezentacji miast partnerskich Węgier i Polski odbędzie się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
W programie znalazły się wystąpienia: Ewy Draus Wojewody Podkarpackiego, Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla, a także Lászlo Habisa Burmistrza
Egeru i Janosa Kollara Prezesa Polsko-Węgierskiego Stowarzyszenia Historycznego im. Józefa Piłsudskiego.
O godzinie 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się uroczysty koncert w wykonaniu Chóru: "Cantus Agriensis" z Egeru oraz Przemyskiej Orkiestry Kameralnej.

Wstęp wolny.

W niedzielę 25 marca br. o godzinie 10.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie
odprawiona Msza Święta w intencji przyjaźni i pomyślności narodów Polski i Węgier
z udziałem Chóru "Cantus Agriensis" z Egeru.

dodano: 2007-03-03 koncert z Piotrem Pławnerem

• Piotr Pławner

Centrum Kulturalne i Towarzystwo Muzyczne zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 11 marca w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego o godzinie 18:00.
     Gościem Przemyskiej Orkiestry Kameralnej będzie znakomity skrzypek Piort Pławner.
     Piotr Pławner jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań w kraju i zagranicą. Najważniejsze z nich to zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1991), Międzynarodowym Konkursie w Bayreuth (1991), w Miedzynarodowym Konkursie w Monte Carlo im. Henryka Szerynga (1994), 44 Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium (1995 - najwyzszy laur przyznany w 50-letniej historii tego konkursu dopiero po raz trzeci).
      Artysta występował z takimi zespołami jak orkiestry Bayerischen Rundfunk i Süddeutschen Rundfunk, Berner Symhonieorchester, Sinfonia Helvetica, Radio Kamerorkest Hilversum, Deutschen Kammerorchester, Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo oraz Netherlands Kammerorchester.
     Płyta CD z Koncertem na skrzypce, fortepian i kwartet smyczkowy Ernestra Chaussona, nagrana wraz z Bruno Canino i Kwartetem Śląskim otrzymała w 2005 roku nagrodę "Fryderyk".
Yehudi Menuhin nazwał artystę jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery: "Brawo, to jeden z największych talentów naszych czasów. To geniusz, który swoją demonicznością, brawurą i wirtuozerią rozbudzi nawet najbardziej oschłą publiczność."

Bilety do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego w cenie 15zł. W dniu koncertu 20zł. Bilety ulgowe dla młodzieży: 10zł.

Strona internetowa Piotra Pławnera: www.piotrplawner.pl

marzec

W marcu Przemyska Orkiestra Kameralna będzie miała przyjemność wystąpić ze znakomitym skrzypkiem - Piotrem Pławnerem.

dodano: 2007-01-15 Koncert Walentynkowy

18. lutego o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbędzie się koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Piotra Tarcholika. Gościem orkiestry będzie znakomity zespół JOACHIM MENCEL TRIO.

W programie koncertu znajdzie się muzyka dla zakochanych, nastrojowe i romantyczne kompozycje J. Mencla w aranżacji na trio jazzowe i orkiestrę smyczkową oraz teksty poetyckie w wykonaniu aktora Pawła Wiśniewskiego z rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej.

Bilety do nabycia w kasie CK w cenie 20 zł (w przedsprzedaży 15 zł).

dodano: 2006-12-27 Koncert Walentynkowy

Specjalnie dla zakochanych, na niedzielę, 18 lutego 2007r., Przemyska Orkiestra Kameralna wraz z Joachim Mencel Trio przygotowała wyjątkowy wieczór na który serdecznie zapraszamy.

dodano: 2007-02-16

Osoby, które jako pierwsze przyślą e-mail na adres
otrzymają podwójne zaproszenia na niedzielny koncert.

dodano: 2007-01-19 Koncert kolęd i pastorałek

21 stycznia 2007
godzina 18:45
Kościół Salezjanów

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

wykonawcy:
Przemyski Chór Kameralny
Przemyski Kwartet Smyczkowy

w składzie:
Magdalena Betleja - skrzypce
Małgorzata Kopańska - skrzypce
Renata Witkowska - altówka
Magdalena Jarosz - wiolonczela

dyrygent:
Andrzej Guran

wstęp wolny

dodano: 2007-01-13 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 14 stycznia odbędzie się 15 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 7.00 rano wolontariusze będą zbierali pieniądze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy. Od godziny 16.00 do 20.00 w Rynku odbędzie się impreza plenerowa na której wystąpią:
Zespoły Mezar i Kram z Centrum Piosenki Dziecięcej działające przy SP nr 15,
Kapela Po Prostu,
Zespoły rockowe ROTACJA i 2 DANIE działające przy Towarzystwie Edukacji Teatralnej,
oraz gwiazda wieczoru DNA & GAL.

W tym samym czasie o każdej pełnej godzinie w siedzibie Towarzystwa Muzycznego, Rynek 5 przeprowadzona zostanie licytacja przedmiotów darowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej informacji:
www.przemysl.pl