dodano: 2010-02-02 Koncert Walentynkowy

Julia Kociuban - fortepian
Seb Bernatowicz - fortepian

Jolanta Nodżak - Furgała - słowo

W programie dzieła Fryderyka Chopina w wersjach oryginalnych oraz aranżacjach jazzowych.

14 lutego 2010 r., godz. 18.00

Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9

Bilety 15 zł, do nabycia w kasie CK

Julia Kociuban

Julia Kociuban urodziła się 18.01.1992r. w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat.
W latach 1998 - 2006 uczyła się pod kierunkiem mgr Olgi Łazarskiej. Obecnie jest uczennicą V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego.

Julia jest laureatką pierwszych miejsc i nagród specjalnych w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych: VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Konzerteum" w Grecji, 2000 (I miejsce), XI Kłodzkim Konkursie Pianistycznym, 2001 (I miejsce), I Międzynarodowym Konkursie "Gradus ad Parnassum" w Kownie na Litwie,
2001 (I miejsce + 3 nagrody specjalne), XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S.Bacha w Gorzowie,
2002 (Grand Prix, I miejsce + nagroda specjalna), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze, 2002 (I miejsce + 3 nagrody specjalne), Estońskim V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Narvie,
2004 (Grand Prix, I miejsce + 3 nagordy specjalne), XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina w Paryżu, 2005 (I miejsce + nagroda specjalna), III Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze,
2005 (I miejsce + 3 nagrody specjalne), VI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów "A step towards mastery"
w Petersburgu (Rosja), 2007 (I miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 2008 (I miejsce).

W 2000r. Julia została objęta programem pomocy wybitnie uzdolnionej młodzieży prowadzonym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci w Warszawie. Ponadto uhonorowana została stypendiami ufundowanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundację Jolanty i Alaksandra Kwaśniewskich "Porozumienie bez barier", Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Małopolską Fundację Stypendialną "Sapere Auso".

W 2003 roku uczestniczyła w programie "Morningside Music Bridge" w Calgary (Kanada), w latach 2004 i 2005 w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju w klasie prof. Wiktora Mierżanowa. W latach 2006 - 2008 była aktywnym uczestnikiem Mistrzowskich Kursów Pianistycznych przy Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Dusznikach Zdroju oraz w 2007r. stypendystką Holland Music Sessions w Bergen.

Występowała m.in na: XII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Kownie na Litwie, Festiwalu Dawida Ojstracha w Parnu (Estronia), "Chopinianach" - Dniach Fryderyka Chopina w Warszawie, VI Festiwalu "Młodzi Artyści w Krakowie", wiedeńskim Konzertzyklus 2004/05, X Sądeckim Festiwalu Muzycznym, III Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Warszawie, podczas krakowskich Dni Muzyki Felixa Mendelssohna, oraz na "Musikfestival" w Altenburgu (Niemcy).

Koncertowała w Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Estonii, Kanadzie, Austrii i na Litwie. Występowała jako solistka z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Sinfonietta Cracowia, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, festiwalowa Dawida Ojstracha w Parnu, Tallińska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Filharmonii Śląskiej, oraz Orkiestra Symfoniczna UMFC w Warszawie pod batutą takich dyrygentów jak: J. Salwarowski, Ł. Borowicz, R. Bader, M. Tworek, N. Järvi, E. Klas, M. Nesterowicz i J.Swoboda. Bardzo często występuje także wspólnie z braćmi w "Trio rodzinnym" ostatnie koncerty m.in w Filharmonii Krakowskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, oraz Altenburger Musikfestival).

Julia Kociuban reprezentowana jest przez Impresariat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

Seb Bernatowicz

Pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Lider grupy SEB BERNATOWICZ TRIO, założyciel fusion-jazzowej grupy EASTCOM oraz od 1993 członek formacji LITTLE EGOISTS Marka Stryszowskiego. Współpracował z Joe Zawinulem, Robertem Irwingiem III, Januszem Muniakiem, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i wieloma innymi.

(2007-2010) - dyrektor muzyczny Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
(2009) - producent najnowszych płyt Renaty Przemyk i Agnieszki Grochowicz.

www.sebbernatowicz.com

• koncert karnawałowy przemyskiej orkiestry kameralnej plakat