Koncert Pieśni Maryjnych
28 maja w kościele XX Salezjanów odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Był to pierwszy koncert zorganizowany przez Przemyski Chór Kameralny w ramach obchodzonego w tym roku 10-lecia reaktywacji chóru. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej prezentował się zaproszony przez nas Chór „Magnificat” pod dyrygenturą  ks. Mieczysława Gniadego, zaś w drugiej Przemyski Chór Kameralny i zaproszone panie: Olga Popowicz(sopran) i Anna Hop (... [czytaj całość] »»

Przemyskie Pola Nadziei
17 kwietnia w Przemyślu odbyła się charytatywna impreza „Przemyskie Pola Nadziei”, której inicjatorem jest Rycerskie  i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy. Podczas Lazaryckiego Koncertu Charytatywnego, na deskach Przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego zaprezentował się między innymi nasz Chór wykonując utwory z gatunku muzyka łatwa, lekka i przyjemna. Przy fortepianie zasiadł Andrzej Bednarski.

Koncert Pieśni Pasyjnych
W dniu 20 marca w przemyskim kościele oo. Franciszkanów  Przemyski Chór Kameralny wykonał Koncert Pieśni Pasyjnych poprzedzony Mszą Świętą, której oprawę muzyczna też zapewnił Chór.

Jubileuszowy koncert w Radymnie
13 marca w kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Radymnie odbył się wyjątkowy koncert. Jego organizatorem było Centrum Kulturalne w Przemyślu, Burmistrz miasta Radymna, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Parafia p.w. Św.  Wawrzyńca W Radymnie oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr w Rzeszowie. Koncert Pieśni Pasyjnych wieńczył dziesiątą edycję Podkarpackiego Przeglądu. Udział wzięły trzy chóry, które były laureatami najwyższych nagród na przeglądach  w lat... [czytaj całość] »»

X Podkarpacki Przegląd Chórów – Pieśni Pasyjne
W sobotę 12 marca w kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Radymnie odbył się X Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne. Przemyski Chór Kameralny kolejny już raz wziął w nim udział i wyśpiewał pierwszą nagrodę.

Jaśliskie kolędowanie
Z inicjatywy Stowarzyszenia "Na Styku Kultur" w Jaśliskach k/Dukli 24 stycznia już po raz czwarty odbył się koncert "Jaśliskie kolędowanie". Zaproszeni przez Stowarzyszenie, Gminę i Parafię mieliśmy jako chór przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Różnorodność wykonywanych utworów doskonale wpisała się w ideę Stowarzyszenia, które ma na celu ukazanie kolorytu i bogactwa kulturowego przygranicznych miejscowości.
Pani Edycie Wilczek - d... [czytaj całość] »»

Karnawał z Operą
Centrum Kulturalne w Przemyślu
Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu zapraszają na koncert KARNAWAŁ Z OPERĄ KATARZYNA GURAN - sopran ANDRZEJ BEDNARSKI - fortepian PRZEMYSKI CHÓR KAMERALNY PRZEMYSKI KWARTET SMYCZKOWY:
MAGDALENA BETLEJA - skrzypce
MAŁGORZATA KOPAŃSKA - skrzypce
RENATA WITKOWSKA - altówka
MAGDALENA JAROSZ - wiolonczela ANDRZEJ GURAN - dyrygent JOLANTA NODŻAK-FURGAŁA - słowo w programie utwory:[czytaj całość] »»

Spotkanie opłatkowe UM w Przemyślu
W poniedziałek 28 grudnia w sali  reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe samorządowców miasta  Przemyśla i powiatu przemyskiego. Zebranych gości powitał Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego wykonując koncert kolęd, wśród których znalazły się również te mało znane.

Koncert Świąteczny dla dzieci

Popis uczniów klasy fletu i klarnetu
1 grudnia 2015 r. w Sali Koncertowej Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu, odbył się popis uczniów klas klarnetu i fletu przemyskiej szkoły muzycznej. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia.
Przy akompaniamencie p. Pauliny Wilk i p. Sebastiana Bernatowicza wystąpili:
Wiktoria Popielarz
Emilia Żyła
Kamila Klein
Natalia Brulińska
Klaudia Kowalczyk
Maria Feduniewicz
Zabrzmiały utwory m. in. Hum... [czytaj całość] »»