dodano: 2007-06-17 koncerty w Kościele OO. Franciszkanów
dodano: 2007-03-24 Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na estradzie Zamku Kazimierzowskiego odbył się niecodzienny koncert, którego wykonawcami byli: Cantus Agriensis - chór mieszany z partnerskiego miasta Eger na Węgrzech pracujący pod kierunkiem Petera Pala Gergely i Przemyska Orkiestra Kameralna z koncertmistrzem i dyrygentem w jednej osobie Piotrem Tarcholikiem.

Wspólny koncert węgierskich i polskich artystów w Przemyślu byt planowany już dawno temu. Przeszk... [czytaj całość] »»
dodano: 2007-03-11 Wirtuoz z koncertem w Przemyślu


11 marca w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się koncert najwybitniejszego polskiego wirtuoza skrzypiec młodego pokolenia Piotra Pławnera, który wystąpił z towarzyszeniem Przemyskiej Orkiestry Kameralnej.

Grę Piotra Pławnera charakteryzuje absolutna wirtuozeria i brak widocznych oznak jakichkolwiek problemów wykonawczych. Jego gra przywołuje w pamięci przekazy biografów Wieniawskiego i Paganiniego, opisujących ich nadl... [czytaj całość] »»
dodano: 2007-02-18 Jazzmani i orkiestra

Cztery dni po oficjalnych obchodach Dnia Zakochanych odbył się na scenie Centrum Kulturalnego koncert walentynkowy z udziałem jmTrio i Przemyskiej Orkiestry Kameralnej. Na program złożyły się wyłącznie kompozycje lidera jmTrio Joachima Mencla.

Joachim Mencel należy do wąskiej elity polskiej pianistyki jazzowej. Legitymuje się dyplomem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów. Występował w wiel... [czytaj całość] »»
dodano: 2007-01-25 Koncert kolęd i pastorałek
21 stycznia 2007
godzina 18:45
Kościół Salezjanów

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

wykonawcy:
Przemyski Chór Kameralny
Przemyski Kwartet Smyczkowy
w składzie:
Magdalena Betleja - skrzypce
Małgorzata Kopańska - skrzypce
Renata Witkowska - altówka
Magdalena Jarosz - wiolonczela

dyrygent:
Andrzej Guran [czytaj całość] »»
dodano: 2007-01-07 Koncert Karnawałowy
Więcej zdjęć na stronach:
www.przemysl24.pl
www.fotofactory.net [czytaj całość] »»
dodano: 2006-12-17 Koncert Świąteczny
dodano: 2006-12-09 Koncert Finałowy XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej
9. grudnia odbył się koncert finałowy XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej. Wystąpił w nim znakomity akordeonista Władimir Zubicki z towarzyszeniem Przemyskiej Orkiestry Kameralnej. Przed nim swoje umiejętności zaprezentowali laureaci festiwalu.
W trakcie koncertu usłyszeliśmy m.in. "Rossiniana", "Omaggio ad Astor Piazzolla", a także "I love Pesaro" i fragmenty "Zeszytu bułgarskiego". Koncert ten został entuzjastycznie przyjęty przez... [czytaj całość] »»
dodano: 2006-10-29 XXIII Przemyska Jesień Muzyczna
  • Magdalena Betleja - organizator festiwalu
Festiwal zrealizowany został przy wsparciu finansowym MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO „Wiosennego powiewu w Jesieni” ciąg dalszy...!!!
Bohaterem „Jesieni” była oczywiście muzyka, szczególnie ta najlepiej wykonana. Natomiast największym festiwalowym „kapitałem” wydają się być sami ludzie: ci, którzy pracowali przy jego organizacji i czuwali nad jego sprawnym przebiegiem oraz publiczność - z roku na rok bardziej wierna i... [czytaj całość] »»
dodano: 2006-09-08 Wielka gala w Operze Lwowskiej
8 września w Państwowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu we Lwowie w ramach Wielokulturowego Festiwalu Galicja odbył się wielki koncert z udziałem wybitnych solistów śpiewaków, baletu Opery Lwowskiej i Przemyskiej Orkiestry Kameralnej.

Jako soliści wystąpili wielokrotnie oklaskiwani na wielu estradach świata gwiazdorzy polskiej i ukraińskiej sceny operetkowej: Grażyna Brodzińska, Andrzej Kostrzewski, Michał Musioł i Roman Trochymuk. Samo miejsce, w którym... [czytaj całość] »»
dodano: 2006-09-04 koncert plenerowy
Koncert plenerowy Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego 2006.09.03 Zamek Kazimierzowski Magdalena Belteja - skrzypce Małgorzata Kopańska - skrzypce Andrzej Guran - altówka Magdalena Jarosz - wiolonczela [czytaj całość] »»

strona główna