27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
21 lipca 2014, Kalwaria Pacławska „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” Jerzy Zelnik - recytacje Przemyski Kwartet Smyczkowy
Magdalena Betleja - skrzypce
Małgorzata Kopańska - skrzypce
Andrzej Guran - altówka
Magdalena Jarosz - wiolonczela koncert w ramach 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych [czytaj całość] »»

100. rocznica walk o Twierdzę Przemyśl
Stulecie walk o Twierdzę Przemyśl
 W 2014 roku przypada setna rocznica wybuchu I wojny światowej, w której kluczową rolę odgrywała Twierdza Przemyśl będąca jedną z największych twierdz ówczesnej Europy. Sto lat temu cały świat śledził nagłówki gazet i wstrzymywał oddech na wieści o odbywających się tutaj walkach. To w przemyskiej Twierdzy ważyły się losy nie tylko naszych ziem ale i całej Europy.

Pragnąc oddać hołd, tym którzy walczyli w ... [czytaj całość] »»

Święto Zamku Kazimierzowskiego
WIELCY MISTRZOWIE I ICH DZIEŁA

w ramach Święta Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

W wykonaniu członków Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu
Solista - Adam Krzeszowiec - wiolonczela
Piotr Tarcholik - skrzypce/dyrygent
Jolanta Nodżak - Furgała - słowo

22.06.2014 (niedziela), godz. 19.00, Zamek Kazimierzowski

W programie:
W. A. Mozart - Serenada na orkiestrę smyczko... [czytaj całość] »»

Noc Świętojańska w Arboretum
Noc Świętojańska w Arboretum Bolestraszyce 21 czerwca 2014 (sobota) godz. 20:30 - Spektakl plenerowy w wykonaniu zespołu Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego   godz. 21:30 - Koncert plenerowy w wykonaniu
członków Towarzystwa Muzycznego w  Przemyślu
Piotr Tarcholik - skrzypce
Krzysztof Karpeta - wiolonczela
Jan Miszczak - słowo
W programie:
E. Elgar, W. A. Mozart, G. Holst, G. Faure   Arboretum i Zakład Fizjografii w Bo... [czytaj całość] »»

Dni Kultury Chrześcijańskiej
Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanie są w celu umacniania wiary i tradycji narodowej oraz budowania pozytywnych relacji międzyludzkich we współczesnym świecie.
Tegoroczne obchody organizowanie przez Klub Inteligencji Katolickiej zostały zainaugurowane w dniu 27 kwietnia  w kościele pw. Trójcy Świętej  w Przemyślu. Odbyła się tu Msza Św. dziękczynna za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. Nasz Chór oprawił muzycznie tę uroczystość, a następnie wy... [czytaj całość] »»

Koncert Wiosenny
w ramach cyklu "Zamkowe Wieczory Muzyczne"

Adam Wodnicki - fortepian
Piotr Tarcholik - skrzypce/dyrygent
Przemyska Orkiestra Kameralna

Jolanta Nodżak-Furgała - słowo

25 maja 2014 (niedziela)
godz. 18.00, Zamek Kazimierzowski   w programie:
L. van Beethoven - III koncert fortepianowy c-moll op. 37
Antonin Dvorak - Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22[czytaj całość] »»

VIII Wiosenne Kursy Mistrzowskie w Przemyślu
Koncert w wykonaniu wykładowców kursów L. van Beethoven
Sonata na fortepian
i wiolonczelę A - dur op. 69 A. Dvorak
Trio fortepianowe
f - moll op. 65 nr 3 J. Reuling - wiolonczela
S. Cierpik - fortepian
M. Wilińska-Tarcholik - fortepian
P. Tarcholik - skrzypce
J. Reuling - wiolonczela J. Nodżak-Furgała - słowo 27 kwietnia 2014 (niedziela)
Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu
Rynek 5 w... [czytaj całość] »»

VIII Podkarpacki Przegląd Chórów "Pieśni Pasyjne"
5 kwietnia br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie odbył się VIII Podkarpacki Przegląd Chórów, tematyką którego były Pieśni Pasyjne. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Kulturalne w Przemyślu, zaś współorganizatorami: Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Burmistrz Miasta Radymno, Parafia Rzymskokatolicka w Radymnie, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie. Imprezie patronowali JE ks. Abp Józef Michalik &... [czytaj całość] »»

Smyczkowe Niespodzianki
KONCERT EDUKACYJNY w wykonaniu członków Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu
Anna Wiatrowska-Wawro - słowo
SMYCZKOWE NIESPODZIANKI
W programie prezentacja instrumentów smyczkowych oraz stosowanych technik wykonawczych w kompozycjach
W. A. Mozarta, J. S. Bacha, C. Saint - Saensa, H. Wieniawskiego oraz A. Piazzolli.   Dofinansowano z budżetu Miasta Przemyśla [czytaj całość] »»

Koncert dla dzieci
Koncert edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych z cyklu "Spotkanie z Muzyką".

Prezentacja instrumentów strunowych. Wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Przygotowanie koncertu: Anna Wiatrowska-Wawro i Agnieszka Kucab-Weryk [czytaj całość] »»