Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu
11 lipca Przemyski Chor Kameralny znalazł się w gronie wykonawców wieczornego widowiska słowno- muzycznego, które kończyło przemyskie obchody  Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W sercu miasta, na Schodach Rycerskich, zespół wykonał m. in. poruszającą  „ Litanię  Wołyńską” skomponowaną przez Krzesimira Dębskiego. [czytaj całość] »»

koncert dla dzieci

Uroczystości 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Sapiechy
14 maja na dziedzińcu Zamku w Krasiczynie wybrzmiał koncert „TE Deum”, który był zwieńczeniem uroczystości 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiechy obchodzonych w regionie przemyskim pod nazwą „Przywrócić pamięć”. Wykonawcami koncertu byli: Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, solistka Opery Krakowskiej Iwona Socha oraz chóry połączone: Archidiecezjalny Chór „Magnificat”, Chór Wydziału Muzyki Uniwersy... [czytaj całość] »»

Koncert dla dzieci Tańce w muzyce klasycznej

XI Podkarpacki Przegląd Chórów
W sobotę, 1 kwietnia w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Radymnie odbył się XI Podkarpacki Przegląd Chórów-Pieśni Pasyjne. Przemyski Chór Kameralny  wziął w nim udział kolejny już raz i wyśpiewał pierwszą nagrodę.

[czytaj całość] »»

Wieczór Pieśni Pasyjnej
26 marca w kościele XX Salezjanów Przemyski Chór Kameralny wykonał Koncert Pieśni Pasyjnych. [czytaj całość] »»

Koncert dla dzieci Urodziny Chopina

Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej
12 marca 2017 (niedziela), godz. 18:00

Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu, Rynek 5

Dochód z koncertu jest przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu do terapii Metodą Tomatisa.

Stowarzyszenie Katarsis [czytaj całość] »»

Muzyczne Spotkania z Pastorałką

Koncert kolęd - Kalwaria Pacławska
W dniu 29 stycznia Wzgórze Kalwaryjskie tętniło życiem. Ponad dwustu sześćdziesieciu wykonawców wzięł udział w II Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym przez Klasztor oo. Franciszkanów, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.
Przemyski Chór Kameralny był gościem specjalnym i wykonał dla zgromadzonej publiczności koncert kolęd i pastorałek. [czytaj całość] »»