Koncert dla dzieci
Koncert edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych z cyklu "Spotkanie z Muzyką".

Prezentacja instrumentów strunowych. Wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz pianiści: Andrzej Bednarski i Kamil Serefko. Przygotowanie koncertu: Anna Wiatrowska-Wawro i Agnieszka Kucab-Weryk [czytaj całość] »»
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Egerze
Chór Towarzystwa Muzycznego w Egerze.

Jak co roku, w marcu, organizowane są Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W tym roku gospodarzem tych wydarzeń był Eger. W okresie 15-23 marca br. odbyło się tam wiele wystaw, pokazów filmowych, występów zespołów taneczno- muzycznych.
Przemyśl,  jako miasto partnerskie Egeru w znaczący sposób włączył się w organizację tego wydarzenia. Dzięki uprzejmości pracowników Wydziału Kultury Urzędu Miejsk... [czytaj całość] »»
W Krainie Opery
KONCERT EDUKACYJNY w wykonaniu członków Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu
W KRAINIE OPERY
Soliści:
Katarzyna Guran - sopran
Andrzej Lichosyt - baryton
W programie:
W. A. Mozart, F. Lehar, E. Kalman, J. Strauss. Dofinansowano z budżetu Miasta Przemyśla [czytaj całość] »»
Koncert kolęd i pastorałek
W dniu 12 stycznia 2014 r. o godz. 16  w Kościele pw. Trójcy Świętej w Przemyślu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Przemyskiego Chóru Kameralnego z towarzyszeniem Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego pod dyrekcja Andrzeja Gurana.
Koncert poprzedzony był Mszą św. której oprawę muzyczną przygotowali chórzyści. [czytaj całość] »»
22. Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy
Koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu 14 grudnia 2013, godz. 19.00
Centrum Kulturalne w Przemyślu   Dofinansowano z budżetu Miasta Przemyśla [czytaj całość] »»
Koncert edukacyjny
Koncert edukacyjny dla dzieci w wykonaniu członków Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu 4  grudnia 2013 (środa) sala koncertowa Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu Rynek 5, I piętro rezerwacja biletów: tel. 784 034 618   Dofinansowano z budżetu Miasta Przemyśla [czytaj całość] »»
Festiwal Adwentowy w Budapeszcie
W sobotę, 30 listopada b.r., Przemyski Chór Kameralny uczestniczył w Festiwalu Adwentowym, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w IV dzielnicy Budapesztu. Nasz udział był możliwy dzięki współpracy jaką Centrum Kulturalne w Przemyślu nawiązało z organizatorem Festiwalu – Samorządem Mniejszości Polskiej w Budapeszcie. Zaprezentowany przez nas repertuar był ściśle adwentowy i zawierał utwory skomponowane przez G.G. Gorczyckiego, J. Handla, G.P. Palestrinę, H. G&... [czytaj całość] »»
W starym kinie
W ramach 30. Przemyskiej Jesieni Muzycznej w dniu 8 listopada 2013 roku w sali koncertowej Zamku Kazimierzwskiego w Przemyślu odbył się ciekawy koncert utrzymany w duchu starego kina. „W starym kinie” – taki był zresztą tytuł tej imprezy. Wykonawcy zaprezentowali oryginalnie zainscenizowane widowisko. W scenerii sali kabaretowej zabrzmiało wiele znanych, dawnych przebojów: Całuję twoją dłoń madame, Miłość ci wszystko wybaczy, Zimny drań, Co nam zostało z tych lat... [czytaj całość] »»
dodano: 2013-10-22 30. Przemyska Jesień Muzyczna
  Dofinansowano ze środków:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urząd  Marszałkowski Województwa  Podkarpackiego
Urząd Miejski w Przemyślu   więcej zdjęć: http://www.flickr.com/photos/r4n/sets/72157636630379215/ [czytaj całość] »»
Uroczyste otwarcie ratusza w Przeworsku

strona główna