Wielkanocne mazurki z Fryderykiem

Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu z wielką radością gościło w dniach 20 i 27 marca najmłodszych melomanów  naszego miasta na koncertach edukacyjnych w ramach cyklu koncertów pod wspólną nazwą -  Wielkanocne mazurki z Fryderykiem.

Dzieci z ogromną uwagą i nie bez emocji wysłuchały pięknej muzyki Fryderyka Chopina przeplatanych opowieścią na temat życia naszego wielkiego twórcy: historii ciepłego domu rodzinnego państwa Chopinów, Fryderyka i jego trzech sióstr, wspaniałych wakacji w Szafarni i na wskroś polskich mazurków spajających ze sobą cechy trzech tańców narodowych.  Wykonawcami koncertu byli uczniowie ZPSM w Przemyślu: Maria Kwiecińska z klasy fortepianu Agnieszki Kwiecińskiej, Konrad Pic z klasy fortepianu Marcina Kasprzyka, Piotr Świst z klasy fortepianu Anny Hop oraz Paulina Fil i Emilia Tomaszewska z klasy fortepianu Anny Lasko.

Wystąpiła również uczennica Szkoły Muzycznej II st. w Przeworsku Kamila Chlebuś z klasy fortepianu Jakuba Międlara.

Druga odsłona projektu Wielkanocne mazurki z Fryderykiem odbyła się 27 lutego, we wtorek Wielkiego Tygodnia. W przedświątecznej atmosferze zabrzmiała muzyka Chopina, nie zabrakło również tytułowych mazurków z ogromnego chopinowskiego zbioru tych tańców.

Tym razem przy fortepianie zasiedli następujący młodzi pianiści z przemyskiej szkoły muzycznej:
Alina Dyjak, Paulina Fil, Oliwia Pawłucka i Emilia Tomaszewska z klasy fortepianu Anny Lasko, a także trio Amabile pracujące pod jej kierunkiem w składzie:  Anna Betleja- skrzypce, Julia Mazurek- skrzypce i Alina Dyjak- fortepian. Ponadto wystąpiła Maria Kwiecińska z klasy Agnieszki Kwiecińskiej.

Wszyscy słuchacze otrzymali dyplomy Młodego Melomana i zaproszenie na kolejne koncerty Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.

Całość chopinowskiego przedsięwzięcia koordynowała z ramienia przemyskiego Towarzystwa Muzycznego Agnieszka Kucab-Weryk. Koncerty poprowadziła Anna Lasko.


strona główna