dodano: 2010-05-22

Plenerowy koncert kameralny w ramach projektu Chopin i jego epoka
w wykonaniu

Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego
Magdalena Betleja – skrzypce I
Małgorzata Kopańska – skrzypce II
Andrzej Guran – altówka
Magdalena Jarosz – wiolonczela

oraz gościnnie
Przemysław Winnicki - fortepian

 

 

Przemysław Winnicki urodził się 1-go lutego 1986 roku w Przemyślu. W 1993 roku rozpoczął naukę gry na fortepianie w klasie p. Urszuli Hop i mgr Anny Hop w ogólnokształcącej szkole muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Jego edukacja trwała do 2005 roku i zakończyła się egzaminem dyplomowym z wyróżnieniem oceną celującą. Natomiast w lipcu 2006 roku dostał się do Akademii Muzycznej w Krakowie gdzie w Klasie Fortepianu prof. Andrzeja Pikula ukończył Studia Licencjackie dyplomem z wyróżnieniem. Obecnie studiuje na 1 roku Studiów Magisterskich w Krakowie w Klasie Fortepianu prof. Andrzeja Pikula.
Przemysław Winnicki bierze udział w konkursach pianistycznych w Polsce, a  także za granicą. W roku 2007 otrzymał nagrodę w postaci stypendium II stopnia w Konkursie Pianistycznym im. prof. Tadeusza Żmudzińskiego w Krakowie. W marcu 2010 roku w Krakowie zdobył II nagrodę w Konkursie Kameralnym na głos i fortepian, a także nagrodę specjalną za wyróżniającą się partie fortepianu. Przemysław Winnicki, jako jeden z 24 pianistów zakwalifikował się do półfinału Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Los Angeles, w którym weźmie udział pod koniec maja tego roku.
Koncertował w Polsce (Warszawa, Kraków, Zakopane, Przemyśl, Katowice), a także w Niemczech (Paderborn, Schlitz) Francji (Paryż), Austrii (Reichenau). Uczestniczył w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, pracował z profesorami światowej sławy: Joaquin Soriano, Gottlieb Wallisch, Jan Gottlieb Jiracek, Katarzyna Popowa-Zydroń.
Przemysław Winnicki ma na swoim koncie występ z orkiestrą w Reichenau, a także nagranie do Krakowskiego Radia z kwartetem fortepianowym.


strona główna