dodano: 2011-11-22 Wieczór pieśni patriotycznych

W Święto Niepodległości, 11 listopada odbył się wieczór patriotyczny  pt. „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”. W Sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu zgromadziły się rodziny z dziećmi, babcie i dziadkowie z wnukami dając świadectwo i przykład patriotyzmu.


Śpiewanie pieśni patriotycznych rozpoczęło się uroczystym Mazurkiem Dąbrowskiego. Spotkanie poprowadził chórek Towarzystwa Muzycznego z akompaniamentem fortepianu. Niesłychanie kameralna i nadzwyczaj rodzinna atmosfera sprawiła, że zebrane audytorium od razu włączyło się do śpiewu. Dla niecierpliwych dzieci czekał „kącik patriotyczny”, w którym mogły wykazać się talentem malarskim kolorując bohaterów walk o niepodległość, malując barwy narodowe czy godło Polski.  


Podczas spotkania patriotycznego śpiewano pieśni takie jak: Bywaj dziewczę zdrowe, Legiony, Marsz Polonia, My pierwsza brygada, Pałacyk Michla, Przybyli ułani pod okienko, Rota, Wojenko, wojenko, i wiele innych. Na zakończenie zaśpiewano ze wzruszeniem i patosem Mury autorstwa Jacka Kaczmarskiego.

Wieczór pieśni był zorganizowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu wraz z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu i był częścią obchodów rocznicy Święta Niepodległości w Przemyślu.

Krzysztof Guła


strona główna
«« powrót do "Przemyski Chór Kameralny"