dodano: 2009-11-08 Pejzaże Wokalne

Z dniem 1 października 2009 Towarzystwo Muzyczne rozpoczęło realizację cyklu koncertów edukacyjnych w ramach projektu "Pejzaże Wokalne", który na wniosek członków Przemyskiego Chóru Kameralnego i Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego zyskał akceptację i dofinansowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Projekt zakłada wykonanie 16 koncertów wokalno-instrumentalnych adresowanych do młodzieży i dzieci.

Pierwszy koncert z  cyklu "Pejzaże Wokalne" odbył się w dniu 8 listopada 2009 r. w Kościele Parafialnym w Żurawicy o godz. 16.00

W programie koncertu zatytułowanego "Bóg-Honor-Ojczyzna" znalazły się polskie pieśni patriotyczne, które powstały na przestrzeni wieków, a nawiązujące do zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Widzowie ze wzruszeniem wysłuchali takich utworów jak "Bogurodzica", "Rota" czy "Mazurek Dąbrowskiego", a z interesującej prelekcji Krystyny Raby-Opackiej dowiedzieli się o historii i okolicznościach powstania tych dzieł. Po zakończeniu koncertu, podczas konkursu prowadzonego przez Monikę Szpak, zgromadzone w kościele dzieci miały możliwość odpowiedzieć na pytania dotyczące wykonywanych utworów oraz zdobyć nagrody w postaci płyt CD z muzyką klasyczną.


strona główna
«« powrót do "Przemyski Chór Kameralny"